Ale nejde jen o to, aby byl příjemný na dotek, ale také aby vám perfektně posloužil. V létě máte na výběr nejen super savé bavlněné ručníky, ale i ty chladicí a rychleschnoucí, které se stanou vašimi nejlepšími parťáky. Bavlněné ručníky jsou skvělými společníky, když se potřebujete osušit po osvěžujícím koupání, a poskytnou vám útulný pocit tepla na pláži.
Ale co během těch horkých slunečných dnů, když toužíte po osvěžení? V tom případě jsou tu chladicí ručníky, které s vámi aktivně bojují proti horku. Stačí je namočit do vody, a okamžitě pocítíte příjemný a osvěžující efekt, který vás ochladí a udrží vás pohodlně v horkém počasí.
A co když máte spoustu plánů a nechcete ztrácet čas čekáním na usušení ručníku? V tom případě jsou tu rychleschnoucí ručníky, které mají speciální materiály, jež jim umožňují rychle odvádět vlhkost. S těmito ručníky se rychle osušíte a můžete se vrhnout zpět do dalších letních dobrodružství.
Nesmíte však zapomenout ani na správnou péči o své ručníky. Po každém použití je důležité je dobře vyprat a nechat je řádně uschnout. A pokud je už čas na výměnu, nebojte se pořídit si nové, aby vás provázely další nezapomenutelné léto plné radosti a dobrodružství!
Základem je vysoce kvalitní bavlna
Bavlna je nejoblíbenějším materiálem pro výrobu ručníků. Je příjemná na dotek, měkká a dobře absorbuje vlhkost. Bavlněné ručníky jsou pohodlné, a proto se hodí pro celodenní relaxaci na pláži. Oceníte jejich odolnost proti zachytávání písku. Ten totiž po povrchu bavlněného ručníku snadněji klouže, takže jej při relaxaci u vody snadno udržíte čistý.
U bavlněných ručníků vyhledávejte tzv. žinylkovou borduru. Žinylková nit se totiž používá při výrobě ručníků určených na pláž nebo k bazénu. Díky této niti si také můžete lépe vybrat ručník, který vám padne do oka i vzhledově, protože je dostupná v různých kontrastních barvách.
„Žinylková nit uvnitř bordury vytváří na jejím povrchu jemné chloupky hebké jako samet. Ručníky a osušky Deluxe jsou hebké na dotek a díky žinylkové borduře vynikají netradičním designem,“ říká Jan Rosenkranz, majitel společnosti Kapatex, vůbec největší prodejce froté ručníků a osušek v Česku.
Šátek 2v1 nebo Plážový šátek
Pokud se nechcete zdržovat na pláži dlouho a hledáte krátký odpočinek, můžete si s sebou vzít plážový šátek. Nejenže vám poslouží jako super módní doplněk k plavkám, ale můžete na něm také bezpečně ležet a užívat si slunečních paprsků. Často je vyroben z lehkého materiálu, obvykle z tenkého plátna nebo viskózy, který je příjemný a prodyšný. Plážové šátky jsou také univerzální a lze je použít i jinde než na pláži. Můžete je nosit jako šátek nebo jako lehkou pokrývku přes ramena v letních dnech. Lze je kombinovat s plavkami, plážovými šaty, šortkami nebo tričky a vytvořit tak módní a přizpůsobivý vzhled.
V pohodě i v třicítkách
Pokud se chystáte na delší cestu v horkých letních dnech, přibalte si chladivé ručníky. Využijete je nejen na túře, ale mohou vás osvěžit i na rozpálené pláži. Tyto ručníky jsou totiž navrženy tak, aby vás udržely v chladu a zároveň absorbovaly vlhkost, čímž účinně ochladí vaše tělo. „Chladicí ručníky jsou vyrobené ze speciální chladicí příze cooling yarn, která zadržuje vodu a tím uchovává nízkou teplotu namočeného ručníku. Kouzlo spočívá v tom, že ručník namočíte, vyždímáte, protřepete a on se sám začne ochlazovat. Příjemně studený vydrží 4 až 6 hodin,“ dodává Rosenkranz.
Pohodlí především
Jak si na pláži užít maximální pohodlí a třeba si i trochu zdřímnout ve stínu? Pořiďte si houpací síť. Nejprve si však ověřte, zda můžete toto „závěsné lehátko“ na pláži používat. Houpací sítě jsou tradičně vyrobeny z bavlny, která je měkká a příjemná na dotek. Bavlna je prodyšná a dobře se přizpůsobí tělu. Existují také houpací sítě z jiných materiálů, jako je nylon nebo polyester, které jsou lehké a odolné vůči povětrnostním vlivům. Pozor, na plážích často není dostatek pevných bodů pro zajištění houpací sítě. Proto je dobré vybrat si houpací síť s úchyty, jako jsou popruhy nebo karabiny, které umožňují snadné připevnění k vhodným podpěrám, jako jsou stromy nebo tyče.
Kdy si koupit nový ručník?
Není překvapením, že spotřeba ručníků se v letních měsících zvyšuje. Lidé si je nejčastěji kupují pro použití na pláži, u bazénu a během dovolené. Průměrný spotřebitel si kupuje nový ručník odhadem jednou za 2-3 roky. Věděli jste však, že byste je měli vyměnit za nové alespoň jednou za jeden až dva roky? Tímto způsobem můžete udržet jejich kvalitu a hygienu. Nezapomínejte na správnou péči, aby vám ručníky vydržely co nejdéle.
Pokud používáte ručníky na pláži nebo u bazénu, vyvarujte se používání kosmetických přípravků, které by na ručníku mohly zanechat zbytky – opalovací krémy, oleje nebo jiné. Vyvarujte se také tření ručníků o drsné povrchy, které může poškodit vlákna. Pokud se ručník suší přímo na pláži, schovejte jej pokud možno do stínu. Čerstvý venkovní vzduch je pro sušení vhodný, ale ostré sluneční světlo může poškodit barvy a vlákna ručníků.
I když je dobré mít ručník na výměnu každý druhý den, používejte také zdravý rozum. Pokud se nacházíte v extrémně horkém podnebí nebo pokud je ručník na podlaze či na intenzivně používaném lehátku, měli byste jej měnit nebo prát denně.
Foto: frotery.cz, unsplash.com