Site icon eticky.cz

Decathlon se ve třech belgických městech přejmenoval na Nolhtaced. Cílem nové kampaně je vykoupit staré sportovní oblečení.

Decathlon ve třech belgických městech přejmenoval na Nolhtaced. Cílem nové kampaně je vykoupit staré sportovní oblečení.

Decathlon ve třech belgických městech přejmenoval na Nolhtaced. Cílem nové kampaně je vykoupit staré sportovní oblečení. Zdroj: Twitter

Prodejce sportovního zboží Decathlon změnil ve třech belgických městech (Evere, Namur a Gent) na měsíc svůj název na Nohltaced. Nohltaced je totiž Decathlon napsaný pozpátku.

Obrácený prodej

Proč to ale Decathlon udělal? Cílem společnosti vyrábějící sportovní zboží je podpořit „obrácený prodej„. V rámci této kampaně Decathlon umožní zákazníkům odprodat staré nebo nepoužívané sportovní zboží společnosti Decathlon, aby mohlo být opraveno nebo dále prodáno v rámci záruky. Tato služba ale není novinkou, existuje už delší dobu.

Na první pohled se může zdát, že změna názvu na Nolhtaced je marketingový tah, ale naším hlavním cílem je rozšířit informace o naší službě zpětného odběru mezi co nejširší veřejnost, aby se co nejvíce věcí znovu použilo, snížil se práh pro second-hand a zvýšila se kupní síla.“ řekl Arnaud De Coster, manažer společnosti Nolhtaced Belgium. Během letošní testovací fáze Decathlon vykoupil zpět 26 000 kusů zboží.

Nákupní poukazy

Zákazníci mohou získat zpět hodnotu svého sportovního vybavení prostřednictvím nákupních poukazů. A to i když si ho nezakoupili v Decathlonu. Tyto poukázky mají platnost přibližně dva roky a mohou je utratit za řadu nového vybavení nebo použitého zboží.

Iniciativa přichází také v souvislosti s krizí životních nákladů, kvůli které třetina lidí v Belgii odkládá nákup nového sportovního vybavení. Nabídka second-handu tak dává i spotřebitelům s nižšími příjmy možnost pořídit si sportovní vybavení za nižší cenu.

Exit mobile version